התאמת אתר למובייל
כפי שניתן לראות, מספר הגולשים באינטרנט מפלטפורמת מובייל הולך וגודל באופן משמעותי משנה לשנה.

המספרים מוכיחים שלא משנה באיזה תחום או שוק האתר שלכם פועל ולא משנה אם אתם עסק קטן או ארגון גדול ומסועף – התאמת האתר למובייל הוא הכרחי למיצוי הפוטנציאל הדיגיטלי של העסק שלכם
כדי להפוך את המשימה ליותר פשוטה עבורכם.

לפניכם עקרונות חשובים לעיצוב אפקטיבי בהתאמת האתר שלכם למובייל. אם תיישמו את העקרונות הללו, תוכלו ליהנות מתנועת גולשים גדולה לאתר שלכם ומגולשים יותר מרוצים.

בטרם ביצוע רכישה , הרשמה או אפילו צור קשר לאתר עלינו למלא את פרטינו הבסיסים . הדבר לא נורא כשמדובר בגולשים שיושבים על מחשב ומתקתקים במהירות את הפרטים, אבל כשמדובר בגולשים מפלטפורמת מובייל, הדבר מסתבך לטפסים ארוכים ולא נוחים אשר יכול לגרום להם לנטוש את האתר עוד בטרם מילוי הטופס המפרך.

מסכי המובייל קטנים בכמה רמות מכל מסך של מחשב . זה אמנם ברור , אבל כדאי לכם לזכור זאת כאשר אתם בונים גרסת מובייל לאתר שלכם או במידה ואתם בונים אותו רספונסיבי .
התפריט בגרסת המחשב שלכם יכול להיות אינטנסיבי וגדול יותר, לפרט יותר אפשרויות ולהציג תתי-תפריטים נפתחים וכו', אבל אם זה המצב באתר שלכם – אתם חייבים לייצר גרסה מקוצרת לאתר המובייל, שלא תדרוש מהגולשים שלכם לגלול מטה ומעלה, ימינה ושמאלה, עד כדי בריחה מהאתר שלכם.
לכן צמצמו את התפריט שלכם לכמה רעיונות \ נושאים מרכזיים ואותם תציגו במובייל.

חלונות קופצים מטרתם להסיח את דעת הגולש לנושא שבעל האתר מעוניין להציג בפניו באופן אקטיבי.
יש הבדל גדול בין היכולת של גולש להתמודד עם פופ-אפ שקופץ לו באמצע מסך המחשב לבין היכולת של אותו גולש להתמודד עם אותו פופ-אפ שקופץ לו כשהוא ניגש לאתר מהמובייל שלו.
מה שקורה בדרך כלל בשלב שבו פופ-אפ מופיע לגולש בסלולר הוא שהגולש ינסה בכל דרך לסגור את החלון הסורר, דרך הגדלה של המסך (שתפגום בחוויית הגלישה שלו באתר בגלל השינוי ברזולוציה) או ניסיון נואש להקליק על נקודת ה-"X" במסך. לכן אני ממליץ בחום להיפטר משימוש בפופ-אפים באתר המובייל שלכם.

הפחיתו את כמות הטקסט שאתם מציגים באתר המובייל שלכם. כמובן שתזדקקו לשימוש בטקסט על מנת לתקשר עם הגולשים שלכם, אבל מומלץ להשתמש במשפטים קצרים ולא מורכבים מדי.

חשוב מאוד שלזכור ש 2-3 משפטים במסך המחשב הופכים ל-6-7 שורות במובייל ולכן, כשמדובר באתר המובייל שלכם, עליכם לחשוב בכל טקסט על הדרך הטובה ביותר להעביר את המסר בקיצור ולעניין.

בחירת פונט (בעברית : גופן ) הנכון לאתר שלכם הוא בחירה חשובה בעיצוב האתר ונראות אפקטיבית.
עליכם לבחור בפונט ברור לקריאה ובולט, כזה שמאפשר ריווח של שורה וחצי או שורה כפולה, על מנת שבמסכים קטנים הטקסט אינו יהיה דחוס ואינו נוח לקריאה .